Binnen 4 weken de eerste IT'er met hulp van een interim recruiter via Fygi
Scholt Energy wist precies wat het nodig had: een IT-afdeling die mee kon groeien met de ambities van de organisatie. Door het toenemende aantal functies was er te weinig recruitmentcapacitieit. Er was geen tijd voor lange inwerktrajecten, ze waren op zoek naar een IT-recruiter die direct kon aanhaken, het tempo begreep en het team echt verder hielp.
Wij koppelden interim recruiter Esther aan hun uitdaging. En binnen vier weken was de eerste nieuwe collega al gestart en aan het einde van haar opdracht had ze meer dan 20 nieuwe IT collega’s geworven. Benieuwd hoe Esther dat heeft aangepakt? Lees snel verder.
Aanpak: kennis, tempo en betrokkenheid
Esther startte als interim recruiter, maar werd geen externe kracht op afstand. Ze werkte volwaardig mee binnen het team, volgde een goede onboarding en zat direct aan tafel met it-managers.
Wat ze deed:
- Intakegesprekken met it‑managers en collega’s
- Diepe analyse van de rollen en het team
- Search via verschillende kanalen, zoals LinkedIn en Indeed
- Open dagen aan de TU Eindhoven
- Persoonlijke opvolging en korte feedbackloops
- Ze schakelde snel, hield contactmomenten kort en zorgde dat alle betrokkenen mee konden bewegen.
Resultaat: snel zichtbaar effect
Binnen korte tijd zagen alle betrokkenen het verschil. Er kwamen geschikte kandidaten in beeld, gesprekken werden snel gepland en functies werden ingevuld. Er werd niet alleen gezocht naar skills, maar ook naar een goede match met het team en de cultuur.
Ze vulde o.a. deze IT vacatures succesvol in:
- .NET Software Engineers
- Technical Delivery Manager
- Applicatieanalist
- Product Owner
- Projectleider IT
- Solution Architect
De samenwerking met IT-managers leverde betere intakegesprekken op, snellere procedures en meer draagvlak. Gemiddeld kregen kandidaten binnen 1 à 2 dagen feedback, en werd de procedure vaak binnen twee weken afgerond.
Review opdrachtgever
Esther heeft ruim een jaar bij ons gewerkt als Interim Recruiter. In die periode heb ik haar leren kennen als een prettige collega om mee samen te werken! Ze is positief ingesteld, pakt feedback goed op en weet zich moeiteloos aan te passen aan de stijl en cultuur van de organisatie. Dankzij haar professionele en toegankelijke houding was ze snel van toegevoegde waarde binnen onze organisatie en team. Ik beveel Esther dan ook van harte aan voor toekomstige opdrachten of functies binnen recruitment.
Waarom werkte dit zo goed?
Esther richtte zich volledig op IT en werkte nauw samen met de teams. Ze had geen standaardaanpak, maar paste zich aan aan wat nodig was.
Doordat Scholt al veel goed op orde had – van zichtbaarheid tot voorwaarden – kon ze het verhaal ook goed overbrengen in gesprekken met kandidaten.
Esther aan het woord
“Wat ik vooral waardevol vond? De ruimte, het vertrouwen én het teamgevoel. Ik kon mijn werk doen zoals ik wist dat het werkte en kreeg daar de support voor.”